Jump to content

Charlie Chaplin

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Sir Charles Spencer Chaplin (16 prill 1889 - 25 dhjetor 1977) shpesh i njohur me emrin e tij artistik Charlie Chaplin ishte një komedian dhe regjisor anglez. Charlie Chaplin u bë i njohur në të gjithë botën me personazhin e tij të Vagabondit dhe konsiderohet një nga figurat më të rëndësishme në industrinë e filmave.


Thënie[Redakto]

  • Luftërat, konfliktet, është e gjitha biznes. Një vrasje e krijon një të keq por milliona heronj.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

  • Një ditë pa të qeshura, është ditë e çuar dëm.

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: