Dan Brown

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Dan Brown bookjacket cropped.jpg

Dan Brown (22 qershor 1964) është shkrimtar amerikan, i njohur më së miri për shkrimin e romaneve të zhanrit thriller: Kodi i Da Vinçit, Engjëj dhe Djaj, Simboli i Humbur, Ferri dhe Origjina.

Thënie[Redakto]

  • Ekziston vetëm një formë infektimi që përhapet më shpejt se një virus: ajo është frika.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
  • Nëse syri yt është i thjeshtë, i gjithë trupi yt do të jetë i shndritshëm.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
  • Sekretet e padepërtueshme janë të fshehura nën dritën e diellit.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
  • Mendja njerëzore zotëron mjete primitive vetëmbrojtjeje, të cilat mohojnë të gjitha realitetet që i shkaktojnë strese të tepërta trurit. Quhet "Mohim".Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
  • Nganjëherë mjafton të ndërrosh këndvështrim për të parë dritën.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
  • Engjëlli mbrojtës që të ka ndihmuar të fitosh betejën, nga kundërshtari yt shihet si djall shkatërrues.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
  • Të vërtetat e mëdha janë të thjeshta.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Shënime[Redakto]

Referime[Redakto]

  • Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: