Daut Demaku

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search

Daut Demaku (13 tetor 1944 - ) është shkrimtar shqiptar dhe ligjërues.

Thënie[Redakto]

  • Nuk ka jetë pa vuajtje, nuk ka vuajtje pa shkak, por nuk ka shkak që nuk mund të kapërcehet.[2]
  • Të mençurit dëgjojnë shumë e flasin pak.[3]
  • Më mirë është ta shohësh gotën përgjysmë të mbushur, se përgjysmë të zbrazët.[4]
  • Armikut i ruhen të gjithë, edhe budallenjtë. Mikut i ruhen të mençurit.[5]

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referimet[Redakto]

  1. ^ Daut Demaku, Gjithnjë thuaj të dua (tekste motivuese, intervista, studime), Mendime pozitiv, Prishtinë, 2014, faqe 28.
  2. ^ Po aty, faqe 118.
  3. ^ Po aty, faqe 13.
  4. ^ Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
  5. ^ Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me: