Diskutim:Pashko Vasa

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Pashko Vasa. Wikicitate nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikicitate nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: - ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Nuk ka fakte, qe 100% e ka thene ASDRENI, amo nuk ka as fakte qe e ka thene Pashko Vasa. --Ko.S.ystem.OV@ 29 Qershor 2007 18:46 (UTC)

Nga vjersha : "O moj Shqypni"

Coniu, shqiptarë, prej gjumit, çoniu,
të gjithë si vllazën n'një besë shtrëngoniu,
e mos shikjoni kisha e xhamia,
feja e shqiptarit asht shqiptaria!

Sipas kesaj dhe e marrin se e ka thene Pashko Vasa. (Puntori 12 Korrik 2007 09:51 (UTC))

Aha OK, kjo vlene si fakt. --Ko.S.ystem.OV@ 13 Korrik 2007 10:15 (UTC)