Diskutim:The Matrix

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikiquote
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin The Matrix. Wikicitate nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikicitate nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: - ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Stema e KinoCitat Kjo faqe është brenda fushëveprimit të KinoCitat, një WikiProjekt në lidhje me filmat. Nëse dëshironi, ju mund të redaktoni artikullin në të cilin është vendosur ky mesazh ose të vizitoni faqen e projektit, ku mund të bëheni pjesë e tij dhe të kontribuoni në përmbushjen e qëllimeve të tij.
Thënia "Çfarë është realiteti? Si e përkufizon realitetin? Nëse po flet për atë që mund të ndjesh, atë që mund të nuhatësh, atë që mund të shijosh dhe shohësh, atëherë realiteti është thjesht sinjale elektrike të interpretuara nga truri yt." nga ky artikull u vendos në faqen kryesore si thënie e javës në datën 22 korrik 2019.