Jump to content

Earl Nihtingale

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Earl Nightingale (12 mars 1921 - 25 mars 1989) ishte një folës motivues dhe autor amerikan, i njohur si "Dekani i Zhvillimi personal." Nightingale ishte autor i librit "Strangest Secret", i cili ekonomisti Terry Savage e ka ​​quajtur "... një nga librat më të mëdhenj motivues të të gjitha kohërave".

Thënie[Redakto]

  • Jemi përmbledhje e asaj për të cilën mendojmë tërë ditën.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me: