Gabriel García Márquez

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Gabriel Garcia Marquez, 2009.jpg

Gabriel García Márquez (6 mars 1927 - 17 prill 2014) ka qenë shkrimtar i njohur kolumbian.

Thënie[Redakto]

 • Ndoshta për krejt botën je vetëm një person, por për një person mund të jesh krejt bota.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Gjithçka që ndodh, ndodh për një arsye.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Mos kalo kohë me dikë që nuk dëshiron të kalojë kohë me ty.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Mos u mundo kot! Gjërat më të mira ndodhin kur më pak i pret.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Gjuhët e huaja të duhen vetëm kur shet, se kur shkon të blesh të gjithë të marrin vesh si ç'ke me të.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Xhelozia di më shumë se e vërteta.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Njeriu nuk vdes kur duhet, por kur mundet.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Do ujisja trëndafilat me lotët e mia për të ndier dhimbjen e gjembave të tyre dhe puthjen e kuqe të petaleve të tyre.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Seksi është ngushëllimi që merret kur dashuria nuk mjafton.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Mos vdis pa provuar mrekullinë e seksit me dashuri.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Shënime[Redakto]

Referime[Redakto]

 • Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: