Marko Boçari

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Marko Boçari (1788 - 21 gusht 1823) ishte një kapiten suliot i luftës guerrile dhe Hero i Revolucionit Grek.

Thënie[Redakto]

  • Mos harroni se vetëm me therori e me gjak një komb mund të këpusë vargonjtë e robërisë e të fitojë lirinë e tij.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: