Mikelanxhelo

Nga Wikiquote

Mikelanxhelo (6 mars 1475 - 18 shkurt 1564) ka qenë një skulptor, piktor, arkitekt dhe poet italian. Protagonist i Rilindjes italiane, i vlerësuar që në kohën e tij si një nga artistët më të mëdhenj të të gjitha kohërave.

Thënie[Redakto]

  • Shumë fiton ai që prej humbjes mëson.[1]
  • Kush ndjek të tjerët, nuk del kurrë i pari.[2]

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

  1. ^ "Thënie nga Mikelanxhelo". Aforizma.al. Marrë më 6 janar 2021.
  2. ^ "Thënie nga Mikelanxhelo". Aforizma.al. Marrë më 6 janar 2021.

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: