Mjekësia

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Klimt-medizin.jpg

Mjekësia merret me shëndetin dhe parandalimin, njohjen dhe shërimin e sëmundjeve dhe lëndimeve. Gjithashtu ajo merret me shtatzëninë, lindjen dhe vdekjen.

Thënie[Redakto]

  • Doktori më dha gjashtë muaj jetë, por meqë s'arrita ta paguaj në kohë, më dha edhe gjashtë muaj të tjerë.[1]
Walter Matthau
  • Shumë sëmundje mund të kurohen përmes kufizimit.[2]
Thomas Carlyle
  • Gjithçka varet nga këndvështrimet. Për industrinë farmaceutike, shëndeti i keq është gjë e mirë.[3]
Eduardo Galeano
  • Kudo që duhet arti i mjekësisë, ka dashuri dhe për humanizmin
Hipokrati

Proverba[Redakto]

Referime[Redakto]

  1. ^ Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
  2. ^ Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
  3. ^ Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me: