Paulo Coelho

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Coelhopaulo26012007-1.jpg

Paulo Coelho de Souza (24 gusht 1947) është një poet dhe shkrimtar brazilian, i njohur më së miri për shkrimin e romanit të tij Alkimisti.

Thënie[Redakto]

 • Lloji më i mirë i mikut është ai me të cilin mund të rrish pa thënë asnjë fjalë, e pasi të ikësh të ndiesh se ajo ishte biseda më e mirë e bërë ndonjëherë.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Dashuria nis me një buzëqeshje, rritet me një puthje e përfundon me një çaj.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Suksesi është të mund të shtrihesh çdo natë , me shpirtin në paqe.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Kur dëshiron vërtet diçka, e tërë gjithësia punon që dëshira jote të përmbushet.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Duhen vite për të krijuar besimin e vetëm pak sekonda për ta shkatërruar atë.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Dëgjoje zemrën tënde. Zemra di çdo gjë.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Sa më shumë të kuptosh veten, aq më shumë do të kuptosh botën.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Nuk ka rëndësi se në sa copa e ke të thyer zemrën; bota nuk do të ndalet të të presë sa ta riparosh.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Pritja është e dhimbshme. Harresa është e dhimbshme. Por të ms dish se cilin vendim të marrësh është më e keqja dhimbje.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
 • Njerëzit e përkryer nuk pijnë, nuk gënjejnë, nuk tradhtojnë, nuk bëjnë gabime dhe... nuk ekzistojnë.Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Shënime[Redakto]

Referime[Redakto]

 • Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.

Lidhje të jashtme[Redakto]

Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me:


:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me: