Piratët e Karaibeve: Mallkimi i Perlës së Zezë

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Piratët e Karaibeve: Mallkimi i Perlës së Zezë është filmi i parë në serinë e filmave Piratët e Karaibeve shkruar nga Ted Elliott dhe Terry Rossio. Filmi me regji nga Gore Verbinski tregon historinë e një pirati me emrin Xhek Sperrou dhe një farkëtari të quajtur Uill Tërner. Të dy personazhet nisen të shpëtojnë vajzën e guvernatorit Elizabeta Suan nga ekuipazhi i mallkuar i anijes së kapiten Hektor Barbosës, Perla e Zezë

Përgatituni të hidheni në erë.

Zoti Gibs[Redakto]

  • Një kockë të ngectë në fyt more hajvan!

Dialogët[Redakto]

Slloganet[Redakto]

  • Përgatituni të hidheni në erë.
  • Mbi 3000 Ishuj të Parajsës - Për disa është një bekim - Për të tjerë ... Është një mallkim.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me: