Jump to content

Skënder Drini

Nga Wikiquote

Skënder Drini (9 gusht 1935 - 16 dhjetor 2014) ka qenë shkrimtar shqiptar.

Thënie[Redakto]

  • Rakia t'i merr mendtë dhe t'i bjen prapë. Zoti t'i merr e nuk t'i kthen ma![1]
  • Heshtja e armëve është po aq e rëndë sa krisma e tyre.[2]

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

  1. ^ Drini, Skënder (2008). Berisha, Ali; Përnokaj, Luz (red.). Aforizma nga autorë shqiptarë 2. Faik Konica. fq. 20. ISBN 978-9951-06-231-2.
  2. ^ Drini, Skënder (2008). Berisha, Ali; Përnokaj, Luz (red.). Aforizma nga autorë shqiptarë 2. Faik Konica. fq. 21. ISBN 978-9951-06-231-2.

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me: