Dallime mes rishikimeve të "Epikarmi"

Jump to navigation Jump to search
15 bytes added ,  11 muaj më parë
B
(Faqe e re: Epikarmi i Kosit mendohet se ka jetuar midis shek. 550 dhe c. 460 para Krishtit, ishte një dramaturg dhe filozof grek i cili shpesh vlerësohet se ishte një nga shkrimtarët e parë komikë, pasi kishte origjinën nga forma komike Dorike ose Siciliane.)
 
(B)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Epikarmi i Kosit mendohet se ka jetuar midis shek. 550 dhe c. 460 para Krishtit, ishte një dramaturg dhe filozof grek i cili shpesh vlerësohet se ishte një nga shkrimtarët e parë komikë, pasi kishte origjinën nga forma komike Dorike ose Siciliane.
 
== Thënie ==
114

edits

Menyja e lëvizjeve