Steve Jobs

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Steven Paul Jobs (24 shkurt 1955 - 5 tetor 2011) ishte një sipërmarrës dhe shpikës amerikan. Ai ishte bashkë-themeluesi i Apple, kryetar i bordit, dhe shef ekzekutiv i Apple-it.

Thënie[Redakto]

  • Nëse je duke punuar për diçka që vërtet të intereson, nuk ke pse ta shtysh veten. Vizioni do të të shtyjë.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referimet[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: