Xhuzepe Garibaldi

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Giuseppe Garibaldi (4 korrik 1807 - 2 qershor 1882) ishte revolucionar dhe luftëtar për lirinë dhe bashkimin e Italisë. Konsiderohet si një nga gjeneralët më të mirë modernë.

Thënie[Redakto]

  • Çështja e lirisë është një e vetme, cilido qoftë populli që e mbron atë.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: