Johann Wolfgang von Goethe

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Schmoll Goethe II.jpg

Johann Wolfgang von Goethe 28 gusht 1749 – 22 mars 1832 ishte një burrë shteti dhe shkrimtar gjerman.

Thënie[redakto]

  • Atdheut nuk i shërbejnë të gjithë në të njëjtën mënyrë, por secili bën atë që di e ç'i ka dhënë natyra.

Thënie për të[redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[redakto]

Referenca[redakto]

Shiko edhe[redakto]

Lidhje të jashtme[redakto]

Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: