Përdoruesi diskutim:Chongkian

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Chongkian. Wikicitate nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikicitate nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: - ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Mirë se erdhe![Redakto]

Përshëndetje, Chongkian!
Anëtarët e Wikicitate të urojnë mirëseardhjen.

Chongkian, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikicitate, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikicitate janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.


Changes related to photos and categories[Redakto]

Hello, Chongkian! Thank you for contributing to our project!

I was forced to rollback your changes related to the photos and categories of some articles related to American politics. I believe you had good intentions on them so I want to explain the reasons why I had to roll them back.

In the Albanian Wikiquote we don't use thumbnails for photos like we do in Wikipedia. Articles follow a different standard explained in ND:AR. Photos are to be put in the frameless form. Your changes regarding the categories of the articles weren't bad so I remade most of them even though the norm to be kept in mind here is we need many kinds of categories for the same article since they work as lists when needed. So the same article might be in the categories "Politicians", "American politicians" and "Americans" at the same time. Also, I was forced to rollback your changes in the category pages because:

  1. All the categories start the same so the sortkey is unneeded;
  2. Like the articles, a category can be part of more than 1 category;

You can find more on how categories are created on ND:KT.

If you don't understand Albanian, you can ask me for help regarding the style guidelines we follow here and I'll make sure your works counts. Hope to see you around again. :) - Klein Muçi (diskutimet) 23 janar 2020 05:03 (CET)Reply[përgjigju]