Përrallë nga e kaluara

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Përrallë nga e kaluara është një film shqiptar bazuar në romanin 14 vjeç dhëndër nga Andon Zako Çajupi. Filmi me regji të Dhimitër Anagnostit tregon historinë e një familje shqiptare që martojnë djalin e tyre 14 vjeçar Gjino me një grua goxha më të rritur në moshë me shpresën se nusja Marigo do t'i ndihmonte në punët e shtëpisë.

Tana[Redakto]

  • E gjetëm, Vangjel! [duke mbajtur një jastëk]

Dialogjet[Redakto]

Maliqi: Mos u mërzit. Çudia më e madhe [tregon 3 gishta] 3 ditë zgjat. Do harrohet.
Vangjeli: Ti thua ta hamë turpin me bukë?!
Maliqi: Edhe një gotë verë mbrapa dhe...

Dialogët[Redakto]

Slloganet[Redakto]

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me: