Jump to content

Pablo Picasso

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.Pablo Ruiz Picasso (25 tetor 1881 – 8 prill 1973) ishte një piktor, projektues grafik dhe skulptor spanjoll. 

Thënie

[Redakto]
  • Artistët e mirë kopjojnë. Artistët e shkëlqyeshëm vjedhin.
  • Arti nuk bëhet për dekorim por është një armë ofensive ndaj armikut.
  • Çdo fëmijë është artist. Problemi është si të mbesim të tillë pasi të rritemi.

Thënie për të

[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht

[Redakto]

Referimet

[Redakto]

Lidhje të jashtme

[Redakto]
:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: