Rexhep Qosja

Nga Wikiquote

Rexhep Qosja (25 qershor 1936 - ) është historian letërsie, kritik letrar, shkrimtar, publicist dhe akademik shqiptar.

Thënie[Redakto]

  • Te liria nuk arrihet me lule, por me vuajtje dhe mundime të gjata.
  • Unë nuk mund të ndihem ndryshe nga populli, të cilit i përkas.[1]

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

  1. ^ Qosja, Rexhep (1998). Jorgaqi, Nasho; Lloshi, Xhevat (red.). Antologjia e fjalës së mençur. Botimet Enciklopedike. fq. 13.

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me: