Zëri

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Human voice spectrogram.jpg

Zëri është një tingull i prodhuar nga një njeri, duke përdorur kordat vokale, për të folur, për të kënduar, për të qeshur, për të qarë, për të bërtitur, etj..

Thënie[Redakto]

  • Shto peshën e fjalëve, jo volumin e zërit. Është shiu që i rrit lulet, jo bubullima.[1]
Rumi
  • Zëri nuk mund të tërheqë pas vetes gjuhën dhe buzët që i dhanë krahë.[2]
Khalil Gibran
  • Vetëm dy zëra të fortë ka bota: zërin e detit dhe zërin e malit.[3]
William Wordsworth
  • Nuk është zëri që e drejton tregimin, por veshi.[4]
Italo Calvino

Proverba[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Referime[Redakto]

  1. ^ Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
  2. ^ Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
  3. ^ Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.
  4. ^ Lua error in package.lua at line 80: module 'Module:No globals' not found.

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me: