Dallime mes rishikimeve të "Piratët e Karaibeve: Mallkimi i Perlës së Zezë"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
[[Skeda:POTC Logo.png|frameless|djathtas|upright]]
{{Për përmirësim}}
 
[[Skeda:POTC Logo.png|frameless|djathtas]]
 
'''''Piratët e Karaibeve: Mallkimi i Perlës së Zezë''''' është filmi i parë në serinë e filmave ''Piratët e Karaibeve'' shkruar nga [[Ted Elliott]] dhe [[Terry Rossio]]. Filmi me regji nga [[Gore Verbinski]] tregon historinë e një pirati me emrin [[Xhek Sperrou]] dhe një farkëtari të quajtur [[Uill Tërner]]. Të dy personazhet nisen të shpëtojnë vajzën e guvernatorit [[Elizabeta Suan]] nga ekuipazhi i mallkuar i anijes së kapiten [[Hektor Barbosa|Hektor Barbosës]], ''[[Perla e Zezë]]''
 
<div style="text-align: center;">Përgatituni të hidheni në erë.</div>
 
== Zoti Gibs ==
 
== Slloganet ==
 
* ''Përgatituni të hidheni në erë.''
* ''Mbi 3000 Ishuj të Parajsës - Për disa është një bekim - Për të tjerë ... Është një mallkim.''
 
== Thënie për të ==
 
{{Wikipedia}}
{{Commons|Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl}}
 
{{Film - cung}}

Menyja e lëvizjeve