Dallime mes rishikimeve të "C. S. Lewis"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(File)
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
[[File:Statue_of_C.S._Lewis,_Belfast.jpg|rightframeless|thumbupright|C. S. Lewisright]]
 
'''Clive Staples Lewis''' (29 nëntor 1898 – 22 nëntor 1963) ishte shkrimtar anglez dhe teolog. Ka pasur pozita akademike në Universitetin e Oksfordit dhe në atë të Kembrixhit. Ai njihet më së miri për të shkruarit e ''Kronikat e Narnisë''.

Menyja e lëvizjeve