Dallime mes rishikimeve të "Epikarmi"

Jump to navigation Jump to search
2 bytes removed ,  10 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
vNo edit summary
 
{{Pa referime}}
 
'''Epikarmi''' i Kosit mendohet se ka jetuar midis shek. 550 dhe c. 460 para Krishtit, ishte një dramaturg dhe filozof grek i cili shpesh vlerësohet se ishte një nga shkrimtarët e parë komikë, pasi kishte origjinën nga forma komike Dorike ose Siciliane.
 
== Thënie ==
* Veç mendja sheh e dëgjon, çdo gjë tjetër është e shurdhët dhe e verbër
* Njeriu i zgjuar duhet të jetë para,jo pas
 
* Të shuntë janë ata që s'janë të aftë as të flasin e as të heshtin
• Njeriu i zgjuar duhet të jetë para,jo pas
 
• Të shuntë janë ata që s'janë të aftë as të flasin e as të heshtin
12

edits

Menyja e lëvizjeve