Dallime mes rishikimeve të "Albert Einstein"

Jump to navigation Jump to search
16 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
No edit summary
{{Pa referime}}
[[Skeda:Albert Einstein Head.jpg|right|frameless|upright]]
'''Albert Einstein''' (14 mars 1879 – 18 prill 1955) ishte një fizikant i cili konsiderohet si një nga shkencëtarët më të rëndësishëm të shekullit XX. Ai përcaktoi teorinë e relativitetit dhe dha shumë kontribute në fushat e mekanikës kuantike, mekanikës statistikore dhe kozmologjisë.

Menyja e lëvizjeve