Vjeshta

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search

Vjeshta është njëra nga 4 stinët e vitit. Në hemisferën veriore ekuinoksi i vjeshtës fillon më 23 shtator, dhe mbaron më 21 dhjetor. Në ditën e parë të vjeshtës, nata është e barabartë me ditën.

Thënie[Redakto]

  • Vjeshta është një pranverë e dytë, ku çdo gjethe është një lule.[1]
Albert Camus

Proverba[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Referime[Redakto]

  1. ^ "Thënie nga Albert Camus". Aforizma.al. Marrë më 22 gusht 2020.

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wiktionary
Wikifjalori ka informacione në lidhje me: